Frequently Asked Question

Dlaczego parser money.pl przestał pobierać dane mimo że na początku pobierał?
Last Updated 5 years ago

Strona money.pl trochę bardzo dziwnie zachowuje sie kiedy po wyszukaniu danych przechodzimy do kolejnych podstron z wynikami wyszukiwania. To zachowanie polega na tym, że ta sama strona raz pokazuje dane z listą firm a raz wyświetla sie napis 'Nie znaleziono firm z podanych kryteriów'. Można to zaobserwowac w przeglądarce kiedy będziemy wielokrotnie odświeżać te samą stronę (link poniżej).

http://www.money.pl/rejestr-firm/szukaj/?nazwa=&wojewodztwo=-1&miejscowosc=&nip=®on=&krs=&kierownictwo=&pkd=&forma_id=-1&data_wpisu_od=&data_wpisu_do=&rozpoczecie_od=&rozpoczecie_do=&zatrudnienie_od=&zatrudnienie_do=&p=60000

Przechodząc do coraz to kolejnych podstron money.pl coraz częściej zwraca komunikat 'Nie znaleziono firm z podanych kryteriów' zamiast listy firmy.
Crawler przed rozpoczęciem pobierania na podstawie liczby rekordów zwróconych przez money.pl określa liczbę podstron i stara sie pobrać dane firm ze wszystkich podstron. Ponieważ na wielu podstronach nie ma tych firm wiec efekt jest taki, że Crawler przechodzi od jednej podstrony do drugiej nie pobierając żadnych rekordów. Dla użytkownika objawia się to w taki sposób jakby Crawler stał w miejsu.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!